Kancelaria

PJLegal

Kancelaria Prawna Piotr Janik i Wspólnicy (dalej Kancelaria) świadczy kompleksowe usługi doradztwa prawnego w zakresie szeroko rozumianego prawa gospodarczego. Zespół prawny Kancelarii posiada bogate doświadczenie zawodowe zdobyte zarówno przy obsłudze projektów międzynarodowych, jak również przy współpracy z dużymi podmiotami krajowymi. Od wielu lat Kancelaria specjalizuje się m. in. w następujących dziedzinach prawa: ubezpieczeniach ze szczególnym uwzględnieniem ubezpieczeń kredytu kupieckiego, finansowanie projektów, w tym sekurytyzacja i structured finance, rynki kapitałowe, spory sądowe i dochodzenie roszczeń, fuzje i przejęcia, prawo korporacyjne, restrukturyzacja i prawo upadłościowe. Prawnicy kancelarii zdobywali wykształcenie na renomowanych polskich i zagranicznych uczelniach, przy czym tak zdobytą wiedzę teoretyczną przekładali na praktykę w międzynarodowych kancelariach prawnych oraz międzynarodowych korporacjach w Polsce oraz na terenie UE. Podejście specjalistów naszej Kancelarii cechuje elastyczne nastawienie na indywidualne potrzeby naszych klientów. Kancelaria świadczy usługi prawne w zespołach, w których pracują uznani specjaliści z wybranych dziedzin prawa, którzy od wielu lat biorą czynny udział jako prelegenci w międzynarodowych konferencjach.

Piotr Janik

Radca prawny, partner zarządzający

Praktykę prawną prowadzi od 1999 r.

Specjalizacja
Fuzje i przejęcia, nieruchomości, energetyka, postępowania sądowe, restrukturyzacja.

Doświadczenie zawodowe
Partner w kancelarii stowarzyszonej z tzw. wielką czwórką.
Współpraca z bankami inwestycyjnymi i funduszami private equity w zakresie fuzji i przejęć.
Doradztwo prawne na rzecz międzynarodowych koncernów m. in. z branży ubezpieczeniowej, energetycznej, nieruchomości, budowlanej, FMCG.
Współpraca z międzynarodowymi kancelariami prawnymi.
Panelista i uczestnik konferencji seminariów międzynarodowych i krajowych z zakresu structured finance, inwestycji i finansowania projektów.

Kontakt

Kamil Muniak

Radca prawny, partner

Praktykę prawną prowadzi od 2000 r.

Specjalizacja
Ubezpieczenia, postępowania sądowe, restrukturyzacja.

Doświadczenie zawodowe
Doświadczenie we współpracy z międzynarodowymi kancelariami oraz firmami consultingowymu przy projektach cross-border.
Współpraca z bankami inwestycyjnymi i funduszami private equity w zakresie structured finance.
Doradztwo prawne na rzecz międzynarodowych koncernów m. in. z branży ubezpieczeniowej, bankowej, RTV/AGD, budowlanej, FMCG.
Panelista i uczestnik konferencji, seminariów międzynarodowych i krajowych z zakresu structured finance, ubezpieczeń oraz zabezpieczania należności.

Kontakt